2 trawniki w ogrodzie panstwa

2 trawniki w ogrodzie panstwa

Tennis Elbow lub boczne Zapalenie nadkłykcia zawdzięcza swoją sławę, gdy jeden z naszych najlepszych krykieta Sachin Tendulkar poinformował jego objawy. Miał ból w zewnętrznym aspekcie łokciu i miał trudności w chwytając kij do krykieta.

Tenis Elbow jest częstą przyczyną bólu Elbow u osób wykonujących powtarzalne czynności obrotowych przedramienia. Często w sportsmen- graczy Lawn Tennis, odtwarzacze badmintona i Cricketers.

Występuje na skutek degeneracji włókien pochodzenia jednego mięśni przedramienia, a mianowicie prostowników Carpi promieniowy brevis która przebiega pomiędzy dolnym końcu ramienia do nadgarstka

Symptoms- Ból łokcia nad zewnętrznym aspekcie; pogarsza się z chwytania i ściskając ruchów.

Signs- tkliwość nad bocznym nadkłykcia kości ramiennej.

Ból pogarsza się pasywne rozciąganie mięśni przedramienia.

Leczenie-

1. Fizjoterapia - terapia ultradźwiękowa lub terapia interferencyjne nad punktem maksymalnego bólu pomaga złagodzić ból.

2. W przypadku pacjentów niereagujących na fizjoterapii, zastrzyk sterydów może być przeniknęły lokalnie. Daje to tymczasowy krótkotrwałą ulgę.

3. Łokieć tenisisty Szyna Program treningowy online pomaga w zmniejszeniu zmęczenia w mięśniach luka. powinna ona być nakładane na maksymalnej szerokości przedramię, w przybliżeniu 2 cale poniżej stawu łokciowego.

4. W opornych przypadkach manipulacji w znieczuleniu mogą być wykonywane.

5. Operacja jest ostatecznością, jeśli objawy nie reagują na jakiekolwiek z wyżej wymienionych zlot. W tym, że włókna pochodzenia prostowników Carpi radialis brevis mogą być otwierane i debrided chirurgicznie.

Pacjenci muszą unikać niektórych prowokacyjne ruchy w rejonie stawu łokciowego przez okres 4-6 tygodni po zabiegu.

Artykuł napisany przez: